جزئیات خبر


طی انعقاد تفاهم‌نامه میان شرکت‌های شهاب خودرو و بهینه‌سازی مصرف سوخت؛

4000 دستگاه اتوبوس فرسوده توسط شرکت شهاب‌خودرو نوسازی می‌شود

4000 دستگاه اتوبوس فرسوده توسط شرکت شهاب‌خودرو نوسازی می‌شود
1396/8/27

مدیرعامل شرکت شهاب خودرو گفت: 4000 دستگاه اتوبوس فرسوده توسط این شرکت نوسازی خواهد شد.
رضا زنگنه‌نژاد در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: این طرح بر اساس انعقاد تفاهم‌نامه‌ای میان شرکت‌های شهاب خودرو و بهینه‌سازی مصرف سوخت با هدف نوسازی اتوبوس دیزلی فرسوده و جایگزینی آن‌ها با اتوبوس‌های جدید CNG اجرا خواهد شد.
 وی ادامه داد: در راستای اجرای ماده 12 قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقاء نظام مالی کشور مصوب 1394، آیین‌نامه اجرایی آن و همچنین در راستای اجرای مصوبات شورای اقتصاد، به منظور ایجاد زمینه همکاری میان طرفین برای نوسازی ناوگان اتوبوس شهری با اسقاط 4000 دستگاه اتوبوس دیزلی فرسوده و جایگزینی آن‌ها با اتوبوس های جدید CNG  این تفاهم‌نامه منعقد شده است.
زنگنه‌نژاد، مدت زمان اجرای این تفاهم‌نامه را 2 سال اعلام کرد و افزود: برای اجرای این تفاهم‌نامه، کارگروه اجرایی متشکل از نمایندگان طرفین تشکیل می‌شود.
وی ادامه داد: این کارگروه وظیفه ایجاد زمینه‌ها و پیگیری اجرای اهداف، برنامه‌ها و طرح‌های پیش‌بینی شده را بر عهده خواهند داشت.
زنگنه‌نژاد با اشاره به زمینه همکاری طرفین در این پروژه، گفت: همچنین زمینه‌های همکاری شامل شناسایی، توسعه، اجرا و ساختاربندی طرح‌های بهینه‌سازی مصرف انرژی مورد نیاز در ایران با استفاده از فن‌آوری‌ها، محصولات و خدمات جدید ارائه شده توسط طرفین در راستای اجرایی کردن مصوبات شورای اقتصاد می‌باشد.
مدیرعامل شرکت شهاب خودرو ادامه داد: این طرح در چارچوب ماده 12 قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقاء نظام مالی کشور بوده که برخی از آن‌ها شامل تولید انواع اتوبوس‌های شهری 9، 12 و 18 متری با سوخت CNG است.
لازم به یادآوری است، این تفاهم‌نامه در شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت به امضای دکتر علی وکیلی؛ مدیرعامل شرکت بهینه‌سازی  مصرف سوخت و رضا زنگنه‌نژاد؛ مدیر عامل شرکت شهاب خودرو رسیده است.
 
343-96

نظر شما