جزئیات خبر


تا پایان سال جاری؛

150 دستگاه اتوبوس و مینی‌بوس شرکت شهاب‌خودرو به فروش می‌رسد

150 دستگاه اتوبوس و مینی‌بوس شرکت شهاب‌خودرو به فروش می‌رسد
1396/6/7

مدیرعامل شرکت شهاب خودرو گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، تا پایان امسال، حداقل 150 دستگاه اتوبوس و مینی‌بوس.
رضا زنگنه‌نژاد در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی درباره برنامه‌های این شرکت برای تولید محصولات جدید در سال 1396 بیان کرد: با توجه به ادغام شریک تجاری شرکت شهاب خودرو یعنی رنو فرانسه با شرکت‌های دیگر و نیز عدم امکان تداوم همکاری فی مابین از سال 2004 به بعد، شهاب خودرو مصمم به یافتن شریکی معتبر و واجد شرایط برای ادامه همکاری شده است.
وی ادامه داد: با این حال، به منظور عدم ایجاد وقفه در فعالیت‌های جاری، نسبت به تعریف درایوبل شاسی با قوای محرکه مورد نظر، اقدام شده که در این راستا با کمک شرکتی چینی، به دنبال تعریف و تکوین محصول جدید با موتور بنز هستیم.
زنگنه‌نژاد با بیان این که همچنین با هدف تسریع در تولید و نمونه‌سازی، از امکانات شرکت چینی مذکور برای اخذ استانداردهای بین‌المللی بهره برده شده است، افزود: به این منظور، هم‌اکنون در حال انجام نمونه‌سازی 2 دستگاه اتوبوس شهری از نوع دیزلی و گازسوز هستیم.
وی ادامه داد: از طرفی، به لحاظ پاره‌ای از محدودیت‌های احتمالی و نیز عدم اتکای صِرف به طرف‌های خارجی، کارشناسان و متخصصان شرکت شهاب خودرو، اجرای این پروژه را به موازات سایر فعالیت‌ها پیگیری می‌کنند که هم‌اکنون نمونه‌سازی محصولات مورد نظر با سرعت در دست اجرا است.
 
196-96

نظر شما