جزئیات خبر


شرکت شهاب خودرو؛ دومین تولیدکننده اتوبوسهای شهری در ایران

شرکت شهاب خودرو؛ دومین تولیدکننده اتوبوسهای شهری در ایران
1396/6/3

مدیرعامل شرکت شهاب خودرو گفت: این شرکت، دومین تولیدکننده اتوبوسهای شهری در کشور است.
رضا زنگنه نژاد در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: این شرکت طی سالهای متمادی، همواره سهم حدود 16درصد از تولید اتوبوس کشور را در اختیار داشته است.
وی درباره برنامه های استراتژیک این شرکت طی سال 1396 در حوزه های تولید و صادرات گفت: شرکت شهاب خودرو برای سال جاری برنامه های متعددی را در دست اجرا دارد که در وهله نخست، در صدد انعقاد قرارداد همکاری با شرکتی ایتالیایی هستیم تا مجموعه کاملی از محصولات مسافری را با همکاری این شرکت، تولید و روانه بازارهای داخلی و صادراتی کند.
زنگنه‌نژاد ادامه داد: علاوه بر این، هم‌اکنون پروژه نمونه‌سازی اتوبوس شهری دیزلی و گازسوز با موتور بنز را به صورت توأمان در دست اقدام داریم که به امید خدا در نیمه دوم سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.
وی پیگیری برای دریافت استانداردهای بین‌المللی از طریق شرکت مشاور خارجی برای این محصولات را یکی دیگر از برنامه‌های سال جاری این شرکت دانست.
زنگنه‌نژاد ادامه داد: شرکت شهاب خودرو همچنین نمونه‌سازی و عرضه محصول اتوبوس برقی و ون مسافری غیرتجاری را نیز در دست انجام دارد.
وی از پیش‌بینی تولید و عرضه 200 تا 300 دستگاه اتوبوس با توجه به نیاز بازار داخلی و فشار تقاضا در سال جاری خبر داد و افزود: پس از انجام تعهدات داخلی، موضوع صادرات نیز به طور جد پیگیری خواهد شد.
زنگنه‌نژاد ادامه داد: ضمن اینکه هم‌اکنون برای تامین اتوبوس ویژه یکی از کشورهای منطقه، در حال مذاکره هستیم.
مدیرعامل شرکت شهاب خودرو در پاسخ به این سوال که چقدر توانسته‌اید در راستای سند چشم‌انداز خود موفق عمل کنید؟ گفت: هر چند تا اجرای دقیق اهداف سند چشم‌انداز فاصله داریم اما تمام تلاش مسئولان، مدیران و کارکنان شرکت بر این است که در کوتاه‌ترین زمان ممکن، خود را با اهداف سند چشم‌انداز شرکت تطبیق دهند و به اهداف تعیین‌شده دست پیدا کند.
185-96

نظر شما